• Spektakl "La petite fille aux allumettes" - "Dziewczynka z zapałkami"

• 20.03.2018 18:41
        • 16 marca młodzież ucząca się języka francuskiego miała możliwość obejrzenia sztuki szwajcarskiej autorki Julie Annen "La petite fille aux allumettes" ( "Dziewczynka z zapałkami")  , inspirowanej baśnią Andersena.  Współczesna sztuka pokazała nam jak bardzo ważne jest , aby nie zapominać o swoim człowieczeństwie.
          Po zakończonym spektaklu uczniowie zadawali pytania aktorom oraz obecnej na sali autorce sztuki i pani reżyser. Nawet Ci, którzy dopiero niedawno rozpoczęli przygodę z językiem francuskim mogli aktywnie uczestniczyć w dyskusji dzięki symultanicznemu tłumaczeniu pana Jana Nowaka.
          Wspaniałym pomysłem było również umieszczenie napisów w j.polskim , co umożliwiło wszystkim dobre zrozumienie sztuki.
          Najbardziej aktywni otrzymali książkę z tekstem sztuki opatrzoną autografami pisarki oraz artystów.

• Etap Okręgowy Olimpiady Języka Francuskiego

• 12.12.2017 20:03
        • Z przyjemnością informujemy, że decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Francuskiego do etapu okręgowego zostali zakwalifikowani natępujący uczniowie:
          1. Maja Żabińska
          2.Natalia Budzik
          3.Paweł Podwórny
          4. Michał Dachaud
          5. Natalia Klimek
          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .
        • IV edycja konkursu "Traducteur en herbe"

• 04.12.2017 22:24
        • 2 grudnia odbyła się IV edycja konkursu "Traducteur en herbe" zorganizowanego we współpracy z Instytutem Filologii Romańskiej , podczas którego uczniowie klas dwujęzycznych mieli za zadanie przetłumaczyć fragment prozy Jerôme Garcin "Le voyant". W ocenie jury, w skład którego weszli pracownicy IFR oraz studenci sekcji tłumaczeniowej, przekłady były na bardzo wysokim poziomie, a atmosfera podczas pracy gorąca. Do ostatniej chwili uczniowie pracowali bardzo twórczo , szukając najlepszych określeń , które oddawały atmosferę wybranego fragmentu. Brawo!
          I miejsce  : Natalia Klimek, Patrycja Majka, Julia Kawalec
          II miejsce: Nadia Listopadska, Marcelina Książyk, Maja Żabińska
          III miejsce: Aleksandra Majewska i Weronika Szlachcic.
          Gratulujemy!!!

• Campus France w Alliance Française

• 22.11.2017 19:14
        • Campus France w Alliance Française

10 listopada klasy dwujęzyczne wzięły udział w spotkaniu , które zostało zorganizowane przez Alliance Française w ramach dni Campus France.
          Przedstawicielka Instytutu Francuskiego z Warszawy zapoznała uczniów z możliwościami studiowania we Francji oraz zachęciła do starania się o podwójne dyplomy polsko-francuskie, wydawane przez uczelnie polskie na mocy  wzajemnego porozumienia.  Podczas spotkania uczniowie zadawali liczne pytania oraz wzięli udział w konkursie , w którym I nagrodę - semestralny kurs j. francuskiego w AF -zdobyła drogą losowania Aleksandra Bubeła z klasy I "O". Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. A wszystko to przy smacznym poczęstunku  w postaci ciasteczek, kanapeczek  oraz ciepłych i zimnych napojów.